Cumhuriyet’in Başkenti Ankara! Yazılacak çok şey gezilecek görülecek çok yer var ama önce tüm bu gezilerin rahat ve konforlu geçmesi için sizi Mas Otomotiv’in uygun fiyatlı kiralık oto seçeneklerini görmeye davet ediyoruz.

masotomotiv.com ana sayfasındaki modüle nereden araç kiralamak istediğinizi yazıp, kiralama yapmak istediğiniz tarihleri girdikten sonra karşınıza çıkan listeye göz gezdirin… Size en uygun aracımız sizi karşılayacaktır.

5000 yıllık geçmişiyle 6 milyona yaklaşan nüfusuyla Anadolu’nun kalbinde yer alan Cumhuriyetimizin başkenti Ankara tarihte Hitit imparatorluğu, Frigler, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yer almıştır. Asıl önemini ve şehirleşmesini ise 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ilan edilmesiyle kazanmıştır.

Vaktiniz olsun veya olmasın Ankara’yı araçla gezmeniz hem zaman hem de planlama açısından doğru bir tercihtir. Kısa sürede birbirinden farklı konumlardaki lokasyonlara hızlı ve kısa yoldan ulaşmak size gezilecek mekanlarda daha çok vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Anadolu Medeniyetler Müzesi’nden Etnografya Müzesine, Anıtkabir’den Eski ve Yeni Meclislere, Atakule’den Ankara Kalesi’ne, Wonderland Eğlence Parkı’ndan Kuğulu Park’a kadar gezilecek o kadar çok yer var ki Ankara’da. Tabi ki bununla sınırlı değil! Bu saydıklarımız sadece Ankara’nın merkezinde yer alan gezilebilecek tarihi ve turistik yerlerden bir kaçı. Ankara aslında ilçeleriyle de turist çeken bir şehirdir. Mas otomotivden kiralayacağınız 4×4 bir SUV araçla Elmadağ Kayak Merkezi’ne rahatlıkla ulaşabilir ya da kiralayabileceğiniz bir lüks segment (BMW, Mercedes, Volvo vb.) araç ile konforlu ve güvenli bir şekilde Beypazarı’nda bulunan Tarihi Ankara Evlerini ve müzeleri görebilirsiniz.

Şehrin değişik noktalarında bulunan ve içerisinde lüks markaların bulunduğu onlarca alışveriş merkezlerini geniş ailenizle kısa sürede gezebilirsiniz. Aileniz kalabalıksa veya kendinizi daha özel hissetmek istiyorsanız, seçeneklerimiz arasında yer alan Mercedes VİP Transporter’lara bir göz atın. Dizel motor seçenekleriyle yakıt tasarrufu yaparak Ankara’yı rahat rahat gezmenin tadını çıkarın.

Fiat Linea , Renault Clio gibi ekonomik kiralık araçlarımızla bütçenizi yormadan gezebilir, orta segmentte yer alan Renault Fluence gibi araçlarımızla konforlu bir tur yapabilir. Mercedes, BMW, Volvo gibi üst segment araçlarımızla konfor, hız ve lüksü gezerken yaşayabilirsiniz.